KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9109095
*
nr 910 9095
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), sjölandskap, signerad, motivet: 22x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2014
kl 18:13:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 16:14:07
1
800 kr
4/9 16:38:30
2
1.000 kr
5/9 10:20:24
2
1.200 kr
8/9 17:34:16
3
1.000 kr
8/9 17:34:39
3
1.200 kr
8/9 17:36:22
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Läs mer om Einar Wallquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar wallquist landskap landskapsmotiv landskapsmåleri sjölandskap vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Läs mer om Einar Wallquist
nr 910 9095
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), sjölandskap, signerad, motivet: 22x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 16:14:07 | 1 | 800 kr |
4/9 16:38:30 | 2 | 1.000 kr |
5/9 10:20:24 | 2 | 1.200 kr |
8/9 17:34:16 | 3 | 1.000 kr |
8/9 17:34:39 | 3 | 1.200 kr |
8/9 17:36:22 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.Läs mer om Einar Wallquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar wallquist landskap landskapsmotiv landskapsmåleri sjölandskap vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22